دست اندازهای خیابان، منبع دیگر تولید الکتریسیته

جذب کننده های شوک یکی از اجزاء تشکیل دهنده هر ماشینی می باشند و سوای از اینکه مسیر شما کجا باشد یک سواری آرامش بخش را برای شما فراهم می آورند.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از Coolest Gadgets، مرکز تولید انرژیLevant بر اساس امواج کوتاه رادیویی در دانشگاه کمبریج شکل جدیدی از جذب کننده های شوک را ابداع نموده است که وابسته به نوع وسیله نقلیه و شرایطی که آن وسیله نقلیه در حرکت است به طور متوسط مصرف انرژی را از 1.5% به 6% کاهش می دهد.
از سوی دیگر این سیستم جذب کننده شوک جدید قادر است کنترل وسیله نقلیه را برای گروههای اجرای برنامه که به اجرا و عملکرد و کنترل اتومبیل حین رانندگی اهمیت می دهند را بهبود بخشد.
سوای تمامی اینها حیرت انگیزترین نکته پیرامون این جذب کننده شوک اینست که از این پس هنگام رانندگی نباید از افتادن در دست اندازها ناراحت شوید و یا دوری کنید زیرا این سیستم با افتادن در هر دست انداز و چاله ای آن را به انرژی الکتریسته تبدیل می کند.
Levant تاکنون این سیستم را چندین بار بر روی خودروی نظامی Humvee انجام داده است و امیدوارند که تابستان امسال آزمایشات خود را در مورد کامیون ها، اتوبوسها و سایر وسایط نقلیه انجام دهند.
این نوع جدید جذب کننده های شوک با نوع ساده و قبلی خود چندان تفاوتی ندارند به غیر از اینکه یک سیم برق را در انتهای این نوع جدید می توان دید، نصب این جذب کننده به آسانی توسط مکانیک های معمولی نیز قابل انجام است.

/ 0 نظر / 17 بازدید