بزرگداشت پنجاهمین سال خلق جنگ فضایی در ماساچوست

دانشجویان دانشگاه مهندسیMIT هفته ای که گذشت به بهانه بزرگداشت پنجاهمین سال ساخت بازی مشهور جنگ فضایی Spacewar توسط دان ادوارد و پیتر سامسون در سال 1962 یک نمونه شبیه سازی شده از این بازی را در معرض نمایش گذاشتنند. 

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از Cnet، در مقاله ای که توسط چهار دانشجوی این دانشگاه به نگارش درآمده بود به تاثیرگذاری این بازی پرقدمت بر طراحی و ابداع نسل جدید بازی ها اشاره شده است. بازی Spacewar اولین بار بر روی مینی کامپیوتر Digital Equipment PDP-1 طراحی و خلق شد و تنها از قابلیتهای گرافیکی و معرفی جدیدترین و ابتدایی ترین نوع تعامل کاربر- کامپیوتر را نشان می داد و در واقع برای اولین بار جهانیان دریافتند که کامپیوتر تنها یک وسیله خشک علمی و برای کارهای جدی نیست بلکه می تواند یک ابزار کاربردی تفریحی نیز باشد. 

اولین نسخه بازی محبوب Spacewar توسط استیو راسل و با الهام از داستان های علمی تخیلی رایج آن زمان ساخته و طراحی شد، بعدها اصلاحات اساسی و کلی تر پیرامون طراحی این بازی توسط دان ادوارد و پیتر سامسون و مارتین گراتز صورت گرفت. دانشجویان MIT، برای ایجاد نسخه شبیه سازی شده این بازی کد منبع و اصلی Spacewar را بدست آورده و آن را برای یک پلتفرم الکترونیکی Arduino که معمولا برای نمونه سازی سخت افزاری به کار می رود، وارد کردند. 

/ 0 نظر / 29 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.