گوگل بابت اطلاعات جمع آوری نموده حساب پس می دهد

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از IT World،در جمعه ای که گذشت گوگل می توانست مورد بازجویی مقامات آمریکایی و آلمانی قرار گیرد و همه اینها به خاطر اطلاعات حساسی بود که این موتور جستجوی غول پیکر اشتباها جمع آوری نموده بود.
گوگل اذعان نمود که این شرکت اشتباها ظرف چندین سال به جمع آوری اطلاعات شخصی پرداخته است که به گفته یکی از متخصصان امنیتی این اطلاعات شامل مطالب موجود در ایمیل ها و رمز عبور مشترکان و کاربران این موتور جستجو می باشد.
مامور حفاظت اطلاعات آلمان، پیتر شار، گفت؛ توضیحات این موتور غول پیکر برای موجه جلوه دادن کار خود بسیار غیرعادی و باور ناپذیر بود از این رو ما ملزم به تحقیقات بیشتر پیرامون جمع آوری غیر قانونی اطلاعات از سوی گوگل شدیم.
او در ادامه افزود آنچه که مشخص است اینست که یکی از بزرگترین شرکتهای اینترنتی جهان و رهبر بازار اینترنتی به آسانی قوانین معمول و متداول را زیر پا گذشته است.
گوگل گفت در نظر دارد تنظیم کننده هایی را در کشورهایی که اطلاعات آنها در معرض نفوذ در گوگل هستند قرار دهد، این کشورها عبارتند از آمریکا، آلمان، فرانسه، برزیل و چین و بنا بر اظهارات گوگل تا کنون اطلاعات کاربران این کشورها را مورد استفاده قرار نداده است.

/ 0 نظر / 20 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.