گوگل دلال انرژی می شود!!!

این شرکت گفت که آن خواهان انعطاف لازم برای پشتیبانی از گسترش پروژه های انرژی پاک است.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از IT World، گوگل وضعیت فعلی خود را که کم و بیش بسوی تبدیل شدن به یک تاجر و دلال انرژی است اینگونه تشریح می کند که در نظر دارد به افزایش استفاده از منابع انرژی تجدید شدنی در مراکز داده کمک نماید.
پس از پیشنهاد کمیسیون فدرال به گوگل برای وارد شدن به تجارت انرژی، سزار انرژی سبز گوگل، Bill Weihl اظهار داشت ما نمی خواهیم یک تاجر و دلال انرژی باشیم، آنچه که ما می خواهیم انعطاف پذیری بیشتر برای مدیریت قراردادهای انرژی و نیرو و به خصوص قراردادهایی که برای توسعه دهندگان سودمند می باشد و انرژی های تجدید شدنی بیشتری را بر روی شبکه بدست می آورد.
به گفته Bill Weihl آنچه که پیوستن به این کمیسیون به ما می دهد اینست که تا زمانی به فروش چندباره انرژی ها می پردازیم تا در نهایت خودمان از آن بهره بریم.در حقیقت گوگل اگر چه به ظاهر به خرید و فروش انرژی می پردازد اما در واقع روشی است آن روشی است برای افزایش استفاده از انرژی های تجدید شدنی تا اینکه عنوان تجارتی صرف برای خود آن محسوب شود.
گوگل به عنوان یکی از بزرگترین اپراتورهای مرکز داده جهان همیشه در جستجوی روشهایی برای کاهش هزینه ها و اثرات محیطی عملکردهایش بوده است.
پنجشنبه ای که گذشت سازمان صلح سبز به گوگل به خاطر دفاع از محیط زیست و ارائه ابزاری به نام Powermeter جایزه داد. این ابزار به کاهش انرژی توسط مصرف کنندگان کمک می کند.

/ 0 نظر / 21 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.