مواظب صفحه مشکوک فیس بوک باشید!

صفحه ای با نام "! 10 lies girls ALWAYS tell guys! funny " نمونه ای کلاسیک از دام های اسپم صغحات فیس بوک برای کاربران است که می تواند از قالب جاوا اسکریپت استفاده نماید.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از CIOL، محققان مرکز Trend Labs درباره یک صفحه مشکوک فیس بوک گزارش داده اند که از کد جاوا اسکریپت استفاده می کند تا هر کسی را که در لیست دوستان هر کاربر می باشد گرفتار اسپم نماید.

بر طبق نسخه انتشار یافته توسط این شرکت صفحه ای با نام" 10lies girls ALWAYS tell guys! funny! " نمونه ای کلاسیک برای بدام انداختن کاربران باهوشی است که برای مشاهده محتویات صفحه ارائه شده بر روی دکمه "Click here" کلیک می کنند. با اینحال برای مشاهده همین دکمه، کاربر می بایستی یکسری دستورالعمل های نمایش داده شده دیگر را انجام دهد.
آن ابتدا از کاربر می خواهد تا به منظور کپی کردن جاوا اسکریپت از کلیدهای ترکیبی Ctrl+C و برای انتخاب نوار آدرس از کلیدهای ترکیبی Alt+D استفاده کند. در صورت موفقیت در مراحل طی شده کد جاوا در سیستم قربانی اجرا می شود.
کد در انتهای بخش عملیاتی خود تایمرهای پنج ثانیه ای را قرار می دهد و بارها بر روی کادر پیشنهادی کلیک می کند بگونه ای که تمامی تماس ها و ادلیستهای فیس بوک کاربر قربانی را انتخاب می نماید و کاربر روی آنها را پیشنهاد می دهد. سپس یک کلیک موس شبیه سازی شده را بر روی مؤلفه "Like me" صفحه ایجاد می نماید.

/ 0 نظر / 19 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.