مایکروسافت از عرضه‌ی وصله برای آفیس اکس پی سرباز زد

مایکروسافت برای دومین بار در طی 9 ماه گذشته اعلام کرد آسیب‌پذیری در محصول قدیمی خود را ترمیم نمی‌کند زیرا تهیه یک ترمیم غیرعملی است. 

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از ایسنا، این کوتاهی، کاربرانی را که از آفیس اکس پی استفاده می‌کنند در برابر حملات آسیب‌پذیر می‌سازد مگر این که خود آن‌ها به اقدامات پیش گیرنده دست بزنند. 

آفیس اکس پی که از ماه مارس 2001 عرضه شد، در فهرست مجموعه‌های نرم‌افزاری مورد پشتیبانی مایکروسافت باقی مانده و تا نیمه ماه ژوییه سال 2011 به روزرسانی‌های امنیتی دریافت خواهد کرد اما اکنون مایکروسافت اعلام کرده آسیب‌پذیری در اعتبار COM نمی‌تواند در این نرم‌افزار ترمیم شود. 

این تصمیم در یکی از 10 به‌روزرسانی که چند روز قبل از سوی مایکروسافت برای ترمیم 34 آسیب‌پذیری محصولات نرم‌افزاری این شرکت منتشر شد، توضیح داده شد. 

این شرکت به‌جای ترمیم این آسیب‌پذیری از کاربران آفیس اکس پی درخواست کرده یک ابزار خودکار را از کتابخانه Fit it این شرکت دانلود و اجرا کنند که همانند وصله‌های عرضه شده برای کاربران آفیس 2003 و 2007، محافظت‌های مشابه را در برابر این آسیب‌پذیری فراهم می‌کند.

/ 0 نظر / 25 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.