جنگ گوگل پلاس و اورکات علیه فیس بوک

از اذهان بسیار پاک شده است که زمانی درست پنج سال پیش، اورکات، فیس بوک زمان خود بود. بعد از آمدن فیس بوک به زندگی به خصوص جوانان، آن پدیده ای به مراتب مطبوع تر در ذائقه مردم امروز بوده و هست. 

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از Ciol، گوگل نیز در این وانفسای یکه تازی فیس بوک، با افتتاح شبکه اجتماعی گوگل پلاس قدم در عرصه رقابت با این ابر قدرت شبکه اجتماعی می گذارد. با تمامی این تفاصیل به نظر می رسد گوگل علاقه چندانی به غیر فعال نمودن اورکات ندارد، گویا ترجیح می دهد که این شبکه اجتماعی باستانی به مرگ طبیعی از میان رود. 

اما اگر گوگل به سرنوشت اورکات بی تفاوت است چه لزومی دارد که دو برنامه نویس به نام های سرجری برین و لاری پیج اخیرا در حال تدارک برنامه های کاربردی مخصوص تلفن برای این شبکه اجتماعی هستند. حقیقتی که در رابطه با اورکات وجود دارد این است که این شبکه اجتماعی هنوز تعداد قابل توجه 66 میلیون نفر کاربر فعال دارد که بیشتر قریب به اتفاق همه آنها در برزیل و هند قرار دارند. 

از زمان راه اندازی این شبکه اجتماعی در سال 2004 تا به امروز آن ویژگی جدیدی را با عنوان Changing Themes معرفی نموده است که به کاربر امکان تغییر زمینه صفحه خود را با انتخاب از کتابخانه رنگارنگ این شبکه می دهد. حال توصیه اساسی به گوگل این است که تعاملی اساسی بین این دو شبکه اجتماعی سنتی و مدرن خود ایجاد کند تا کاربران هر دو شبکه ضمن آگاهی و بهره وری از ویژگی های یکدیگر در کنار هم غلبه آسانتری بر فیس بوک داشته باشد. 

/ 0 نظر / 10 بازدید