WSO2، پلتفرمی ابری برای برنامه های کاربردی


WSO2 ایجاد یک پلتفرم ابر سازمانی منبع باز موسوم به WSO2 Stratos را برای گسترش برنامه کاربردی آغاز می کند.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از IT World، این پلتفرم به عنوان یک پلتفرم ارائه سرویس(platform-as-a-service offering) میزبانی شده ساخته شده است که مدیران و فعالان حرفه ای در زمینه IT را برای گسترش برنامه های کاربردی و سرویس های موجود بر روی ابرهای خصوصی و عمومی توانمند می سازد.
WSO2 Stratos بخشی از پلتفرم کلی ابر WSO2 می باشد که دارای قابلیتها و ویژگی های SOA می باشد.
پلتفرم چند مالکیتی Stratos بر روی زیر ساختهای ابری موجود مانند Eucalyptus، Ubuntu Enterprise Cloud یا Amazon EC2 نصب می شود.
دکتر Sanjiva Weerawarana بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی پلتفرم WSO2 اظهار داشت این پلتفرم یک پلتفرم میان افزارMiddleware را برای تقویت و ارتقاء برنامه های کاربردی موجود بر روی ابرهای خصوصی، مهاجرت بین و ادغام با ابرهای عمومی و سیستم های سنتی(on-premise) را فراهم می آورد.
Stratos در واقع به منزله مدیر ابر برای پیکربندی سرویس های میان افزار محسوب می شود. این پلتفرم این امکان را به سازمانها می دهد تا بکارگیری مرکز داده را بهینه سازی نماید و فقط بابت آنچه که مورد استفاده قرار می گیرد هزینه پرداخت شود.
به گفته مدیر اجرایی این طرح Stratos بر روی میان افزار سازگار با OSGI شرکت موسوم به WSO2Carbon ساخته شده است. Carbon قابلیت مهاجرت به سیستم های سنتی، ابر خصوصی یا یک ابر عمومی را به برنامه های کاربردی می دهد.

/ 0 نظر / 37 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.