پیش بینی Cisco : انفجار اطلاعات وایرلس

بر طبق نظرسنجی های انجام شده توسط سیستم های شبکه ای غول پیکر Cisco، اگر اپراتورهای وایرلس می دانستند که با چنین حجم ترافیکی داده ها و اطلاعات از سوی iPhone مواجه می شوند هرگز دست به ابداع چنین چیزی نمی زدند.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران ازCisco ،CNETکه شرکت ایجاد کننده مسیرها وتغییر ترافیک IP در اینترنت است، از شاخصه Visual Networking Index خود به منظور پیش بینی حجم استفاده اینترنت بهره برده است.
سه شنبه گذشته، این شرکت نتایج پیش بینی های صورت گرفته برای انتقال میزان حجم داده ها در سرتاسر جهان را برای سالهای 2009 تا 2014 را اعلام کرد.
محققان پیش بینی کردند که تا سال 2014، حجم ترافیم اطلاعات سیار در سرتاسر جهان ماهانه به 3.6 اگزابایت و یا سالیانه تا 40 اگزابایت خواهد رسید، این افزایش 39 برابری در طی این سالها یک افزایش سالیانه 108 درصدی است.
محققان بر این باورند که حجم عبوری ترافیک اطلاعات در شبکه سیار تا سال 2014 چیزی حدود یک میلیون DVDخواهد بود.
یک از عواملی که سبب این رشد فزاینده شده است، وجود دستگاههایی است که قابلیتهای اطلاعات سیار را بیبش از پیش فراهم آورده اند.از زمان معرفی iPhone توسط شرکت Apple در سال 2007، این سیر صعودی ترافیک اطلاعات آغاز شد و با ورود سیستم عامل Android گوگل به اوج خود رسید.

/ 0 نظر / 19 بازدید