گوگل؛ تا آخر سال جاری کروم میهمان لپ تاپ های کاربران خواهد بود

گوگل فروشگاه برنامه های کاربردی آنلاین خود را همراه با سیستم عامل پیاده سازی و اجرا خواهد نمود و اولین هدفهای این طرح، کاربران لپ تاپها خواهند بود. 
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از IT World، گوگل در نظر دارد تا انتهای سال جاری سیستم عامل کروم خود را منتشر نماید و به گفته رئیس این پروژه کاربران لپ تاپ ها هدف اولیه این سیستم عامل می باشند. 
به گفته Sundar Pichai معاون رئیس مدیریت کالای گوگل، سیستم عامل کروم در سه ماهه آخر سال جاری به کاربران عرضه خواهد شد. 
این اعلان در حالی مطرح شد که پیش از این صحبت بر سر عرضه زود هنگام سیستم عامل کروم یعنی در سه ماهه سوم امسال بود که انتظار می رفت به رقابت با سیستم عامل Windows7 مایکروسافت و سایر سیستم عاملهای دیگر بپردازد. 
فروشگاه Chrome Web Store همزمان با ارائه سیستم عامل کروم بازگشایی خواهد شد بنابراین افراد می توانند برنامه های کاربردی وب را که قابلیت نصب بر روی سیستم عامل کروم را دارند، دانلود نمایند. 
این شرکت سیستم عامل کروم را برای ابزارهای تاشو (Clamshell) که دارای پدهای لمسی، صفحه کلید و صفحاتی با ضخامت و ابعاد 10 تا 12 اینچ می باشد طراحی نموده است. 
این شرکت فعلا تدابیر زیادی را برای سفارشی ساختن رابط کاربر فراهم ننموده است اما انتظار می رود که در آینده تسهیلات سفارشی ساز بیشتری را برای این سیستم عامل اعمال نماید.

/ 0 نظر / 19 بازدید