عرضه‌ی نسخه‌ی اینترنتی رایگان آفیس مایکروسافت

غول نرم‌افزاری مایکروسافت نسخه آنلاین رایگانی از برنامه آفیس خود به‌نام "آفیس وب اپس" را راه‌اندازی کرد.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از ایسنا، مایکروسافت در جهشی به سوی رایانش ابری، سرویس Office Web Apps را که نسخه آنلاین رایگان ورد، اکسل، پاورپوینت و وان نوت است، راه‌اندازی کرد.
کاربران می‌توانند بدون خرید نرم‌افزار، اسناد ورد، صفحه گسترده، اسلاید شو و یادداشت‌ها را ایجاد، بازبینی و به اشتراک بگذارند. این برنامه‌ها از طریق یک مرورگر اینترنتی اجرا می‌شود که آن‌ها را در تمامی رایانه‌ها از قبیل ویندوز یا مکینتاش و بدون نیاز به نصب نرم‌افزار آفیس قابل دسترس می‌کند.
برنامه "آفیس وب اپس" با نسخه‌های قدیمی آفیس نیز سازگار است. راه‌اندازی نسخه رایگان از آفیس اقدام بزرگی از سوی مایکروسافت به شمار می‌رود.
این شرکت در سال مالی گذشته از مجموعه نرم‌افزاری آفیس 19 میلیارد دلار درآمد کسب کرد اما رشد محبوبیت نرم‌افزارهای اینترنتی رقیب از جمله Google Docs، مایکروسافت را به واکنش واداشته است.
نسخه‌های اینترنتی نرم‌افزار آفیس بازتاب نگرش مایکروسافت به رایانش ابری است که در آن نرم‌افزار و داده به‌جای رایانه، به‌صورت آنلاین ذخیره شده و از دستگاه‌هایی مانند تلفن همراه، رایانه لوحی و رایانه دسکتاپ قابل دسترس هستند.
برنامه‌های تحت وب مایکروسافت در نسخه جدید هات میل نیز گنجانده شده‌اند و این شرکت سایتی به‌نام Docs.com را راه‌اندازی کرده که امکان اشتراک‌گذاری اسناد در فیس بوک را فراهم می‌کند.
سرویس جدید مایکروسافت که در office.live.com قابل دسترس است، امکانات کم‌تری نسبت به نسخه پولی آفیس این شرکت که در رایانه‌ها نصب می‌شود، دارد. به عنوان مثال ورد رایگان تمامی امکانات بازبینی و اظهارنظر مشاهده شده در نسخه پولی را ندارد.
مایکروسافت فروش آفیس 2010 به شرکت‌ها را که نسخه پولی جدید از محصولات آفیس است، در ماه آوریل آغاز کرد و اکنون فروش نسخه ویژه مصرف‌کنندگان عادی نیز برای کاربران خانگی و شرکت‌های کوچک آغاز شده است.

/ 0 نظر / 31 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.