درآمدی بر سیستم عامل BlackBerry 6

آخرین نسخه بروز رسانی شده پلتفرم BlackBerry برخی از ویژگی های سودمند مانند پشتیبانی مولتی تاچ( چند لمسی) و یک homescreen جدید را افزوده است.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از IT World، مایک لازارادیس، مدیر ارشد اجرایی RIM در حضور مخاطبان در کنفرانس WES 2010 به معرفی مختصر سیستم عامل BlackBerry 6 پرداخت.
مهمترین ویژگی افزوده شده در سیستم عامل BlackBerry 6 وجود مرورگر Webkit است. این مرورگر دقیقا همانند فناوری به کار رفته در مرورگر Safari اپل که بر روی سیستم عامل آیفون است، می باشد.
ویژگی دیگری که در این مرورگر پیش بینی شده است قابلیت مولتی تاچ (چند لمسی) و نمایشگر عکس است.
در این ورژن بروز رسانی شده آیکنها با وضوح بیشتر و ترکیب ویژگی های بصری و دیداری ارائه شده است و می توان گرافیکها، انیمیشن و تغییرات جدید را به وضوح مشاهده کرد. در سیستم عامل BlackBerry 6 می توان homescreen جدید را با چندین نما و ظاهر که بر اساس نوع محتوا( برنامه های کاربردی دلخواه، دانلودها، رسانه های تصویری،..) می باشد، مشاهده نمود.
این سیستم عامل دارای برنامه کاربردی" فیدهای شبکه اجتماعی" می باشد که وضعیتهای بروز رسانی شده دریافت شده از فیس بوک و توییتر را ترکیب می کند. از طریق سرویس های مختلف پیام رسانی مانند Google Talk، BlackBerry Messenger و ATM می توان به چت و گفتگو با دوستان پرداخت.

/ 0 نظر / 18 بازدید