انصراف مایکروسافت از ساخت رایانه لوحی

مایکروسافت از پروژه Courier که گفته می‌شود هدف آن ساخت یک تبلت رایانه‌ای دو نمایشگره به منظور کار و سرگرمی بود، انصراف داد.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از ایسنا، به گفته سخنگوی مایکروسافت، پروژه Courier نمونه‌ای از تلاش‌ها و فن‌آوری‌های بررسی شده است که برای استفاده در خدمات آینده این شرکت مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
مایکروسافت جزییات این پروژه را محرمانه نگه داشته و حاضر به تایید یا تکذیب آن نشده بود. گزارش‌های انتشار یافته این رایانه لوحی را به عنوان دستگاهی توصیف کرده بودند که همانند یک کتاب باز شده و دو نمایشگر در برابر دید کاربر قرار می گیرد.
انتظار می‌رفت رایانه لوحی مایکروسافت در ماه ژانویه در نمایشگاه محصولات مصرف‌کننده لاس‌وگاس که جدیدترین دستگاه‌های دنیای فن‌آوری در آن نمایش داده می‌شود، رونمایی شود.
تحلیلگران صنعتی پیش‌بینی می‌کردند Courier به عنوان رقیبی برای دستگاه تازه نفس آی‌پد اپل از سوی مایکروسافت عرضه شود.
مدل آی پد که تنها اتصال وای فای دارد از سوم آوریل در آمریکا روانه بازار شد و در هفته نخست 500 هزار دستگاه از آن به فروش رفت.
اپل وعده داده مدل‌های آی پد که اتصال سلولاری نسل سوم دارند را نیز عرضه کند. تقاضای شدید در بازار آمریکا اپل را با کسری آی پد مواجه و ناچار کرده عرضه جهانی آن را تا یک ماه به تاخیر بیاندازد.

/ 0 نظر / 18 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.