دسترسی کامل به سرورهای وزارت دفاع آمریکا تنها با 399 دلار

محققان هشدار داده‌اند هکرها بعد از هک کردن سرورهای مربوط به سیستم های آموزشی، نظامی و دولتی در آمریکا اطلاعات آنها را با قیمت های کلان به فروش می رسانند.

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از فارس، بر اساس گزارش موسسه ایمپروا، فروش اطلاعات حساس و محرمانه ذخیره شده بر روی این سرورها به یک کسب و کار پررونق برای هکرها مبدل شده و آنان از این طریق مبالغ کلانی را به جیب می زنند.

در یک مورد هکری در ازای دریافت 499 دلار به کاربر علاقه‌مند امکان می داده تا به سیستم های ارتش آمریکا و گارد ملی این کشور دسترسی پیدا کند و اطلاعات موجود در آنها را مشاهده کند. در صورت پرداخت مبالغ بیشتر دسترسی به سرورهای سایت های دولتی و آموزشی وابسته به دولت نیز امکان پذیر می شود.

افشای این مساله باعث نگرانش شدید در میان نهادهای دولتی و نظامی در آمریکا شده که همیشه مدعی امنیت کامل شبکه های رایانه ای خود بوده اند.
جالب آنکه در یک مورد هکرها با دریافت 399 دلار دسترسی کامل در حد administrator را به سرورهای وزارت دفاع آمریکا ممکن کرده اند. البته دسترسی به اطلاعات کم اهمیت تر مانند وب سایت وزارت خارجه آمریکا یا وب سایت دولت ایتالیا با پرداخت تنها 55 دلار ممکن است.

کاربرانی که پول کافی برای کنترل سرورهای یک سایت نداشته باشند هم می توانند با پرداخت تنها 20 دلار به ازای هر رکورد به اطلاعات مورد نظر دسترسی پیدا کنند. به نظر می رسد ضعف در فایل های SQL یکی از عوامل اصلی موفقیت این حملات باشد.

/ 0 نظر / 19 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.