چوب حراج زدن به 1.5 میلیون حساب دزدی فیس بوک

هکری به نام Kirllos نادرترین تجارتی را که یک اسپمر بخواهد بر روی فیس بوک انجام دهد را انجام داده است؛ او شمار زیادی از حسابهای کاربران فیس بوک را با نازلترین قیمت عرضه نموده است.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از IT World، اخیرا محققان شرکت امنیتی VeriSign در پیگیری های خود متوجه شدند که شخصی به نام Kirllos اسامی و رمز عبور کاربران فیس بوک را دریک انجمن زیرزمینی هکرها به فروش می رساند، اما چیزی که واقعا توجه آنها را به خود معطوف داشت مقدار بسیار این شناسه ها که حدود 1.5 میلیون حساب بود.
این مرکز امنیتی نمی داند آیا این تعداد حساب که Kirllos در اختیار دارد قانونی است و چرا فیس بوک تاکنون پاسخی به نظرات ارسال شده توسط این حسابها توجهی نداشته و دیگر اینکه آیا این هکر اطلاعات مربوط به 300 کاربر فیس بوک را دراختیار دارد.
قیمتهای پیشنهادی او برای فروش این حسابها از 25 دلار به ازاء هر 1000 حساب با توجه به تعداد تماس هایی که هر کاربر دارد، متغیر بوده است.
تا زمان شناسایی دزدی این هکر، او توانسته بود حدود 700000 حساب را به فروش برساند.
فیس بوک دارای بیش از 400 میلیون کاربر در سرتاسر جهان می باشد و روزانه بسیاری از آنها قربانی scamها می شوند. در یک دسیسه یا Scam ، تبهکاران اینترنتی از یک حساب اختصاصی پیامهایی را به کاربران گروهی ارسال می کنند و ادعا می نمایند که صاحب حساب به خاطر مشکلات مالی در یک کشور خارجی گرفتار شده است و برای برگشتن به وطن به پول نیاز دارد.
یا اینکه لینکهایی را با عنوان یک کلیپ خنده دار یا تاثر بر انگیز برای هدایت یک نرم افزار بدخواه ارسال می کنند.
Kirloss هر حساب فیس بوک را به قیمت ناچیز 25 سنت به فروش می رساند

/ 0 نظر / 18 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.