اپرا آزمایش سایتهای موبایل را برروی دسکتاپ ممکن ساخت

مرورگر Opera Mobile 10 که مناسب Mac، ویندوز و لینوکس می باشد در همسانی با مرورگر اپرا می باشد، از این رو توسعه دهندگان می توانند کد موبایل را بر روی کامپیوترهای شخصی شان اجرا نمایند.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از Networkworld، اپرا این امکان را به توسعه دهندگان می دهد تا وب سایتهای موبایل را از طریق جدیدترین نسخه شبیه ساز مرورگر Opera Mobile بر روی دسکتاپ کامپیوترهایشان تست نمایند.
توسعه دهندگان از طریق Opera Mobile 10 برای Windows، Mac و Linux می توانند Opera Mobile و Opera Widgets Mobile Emulator را بر روی PC ها یا Mac خود نصب کنند. توسعه دهندگان می توانند برای شبیه سازی سایز صفحات موبایل تغییری در سایز برنامه کاربردی اعمال نمایند.
پیش از این اگر می خواستید کارآمدی سایتهای خود را در Opera Mobile تست و یا اشکال زدائی کنید شما به یک تلفن فیزیکی یا برخی از ماشینهای مجازی برای شبیه سازی کل سیستم عامل موبایل نیاز داشتید، حال با نصب یک برنامه کاربردی کوچک و بومی بر روی دسکتاپ، دقیقا همان کد نسخه تلفن همراه اجرا می شود بنابراین می توانید اطمینان حاصل کنید چیزی که شما بر روی محیط آزمایشی خود مشاهده می کنید دقیقا همان است که کاربران نهایی تجربه خواهند نمود.
مرورگر Opera Mobile 10 هم اکنون برروی پلتفرم های سیمبین و ویندوز موبایل اجرا می شود و به زودی بر روی سیستم های آندروید نیز قابل اجرا خواهد بود.

/ 0 نظر / 18 بازدید