نشت شیمیایی و دردسرهای جدید برای Dell

بر طبق گزارشات بدست آمده محصولات و ماشین های ساخت این شرکت به دلیل عملکرد نامطلبوشان موجب نشت مواد شیمیایی از خود می شوند.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از CIOL، شرکت Dell به عنوان یکی از بزرگترین سازندگان کامپیوترهای شخصی پس از رسوایی و برملا شدن استفاده از مواد شمیمیایی نامرغوب در ساخت کامپیوترها که منجر به عملکرد نامناسب آنها می شود در دردسر بزرگی افتاده است.
بر طبق گزارشات رسیده از نیویورک تایمز Dell پس از بررسی دستگاه ها و ماشین های ساخت خود در دپارتمان ریاضی دانشگاه تکزاس متوجه برخی از این ضعف در عملکرد محصولاتش شد.
با این وجود Dell ادعا کرد که این دانشکده با پرداخت مالیات بیشتر انجام محاسبات ریاضی که پیرامون تست دستگاه ها انجام می گرفته است را به نحوی سخت تر و غیرعادلانه تر انجام داده است.
کارتل LCD پنج شرکت فناوری در گزارشی شرکت Dell را به خاطر نشت مواد شیمیایی مسئول عملکرد بد و معیوب دستگاه ها و ماشین های محصول این شرکت دانستند.
اگر چنین اتهاماتی به اثبات برسد مشکلات قانونی جدی را برای Dell بوجود خواهد آورد. اخیرا دادگاه مرکزی فدرال پیرامون فروش کامپیوترهای نوت بوک معیوب توسط Dell خواستار تنظیم دادخواستی علیه این شرکت شده است.
بر طبق تحقیقاتی که توسط مهندسین سخت افزاری این شرکت صورت گرفته است متوجه شدند که کامپیوترهای OptiPlex که توسط خازن های نامناسب تغذیه می شوند مسبب 97درصد اشکالات وارده بر این سیستم ها در طی یک دوره سه ساله می باشند.

/ 0 نظر / 37 بازدید