تایید حمله به گوگل با استفاده از نقص مرورگر مایکروسافت

سرانجام گوگل رسماً اعلام کرد حمله گسترده به سرویس های وابسته به این سایت و بیش از 100 وب سایت دیگر توسط یک هکر باهوش و با سوءاستفاده از نقص مرورگر IE شرکت مایکروسافت انجام شده است.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از فارس، اگر چه قبلا نیز در این زمینه اخبار متنوعی منتشر می شد، اما اعلام رسمی آن توسط گوگل در این زمینه مجدداً مایکروسافت را در موضع ضعف قرار می دهد.
در حالی که خبر این حملات در ماه ژانویه منتشر شد، گوگل می گوید حمله یاد شده را در اواسط ماه دسامبر کشف کرده است. گوگل همچنین تایید کرده که معتقد است حملات مذکور از کشور چین نشأت گرفته و هکرها تلاش کرده اند حساب های کاربری جیمیل برخی کاربران را هک کرده و به داخل آنها نفوذ کرده و محتوایشان را مطالعه کنند.
هنوز مشخص نیست با این اقدامات هکرها چه میزان اطلاعات از حساب های شخصی کاربران جیمیل به سرقت رفته و چه اطلاعاتی رد و بدل شده است.
نقص در نسخه 6 ، 7 و 8 مرورگر IE مایکروسافت به بسیاری از هکرها در چند ماه اخیر امکان داد تا تروجان هایی طراحی کرده و با گنجاندن آنها در مرورگر IE کنترل رایانه کاربران را از راه دور در اختیار گیرند.
تاکنون تمامی حملات از این دست با سوءاستفاده از نسخه 6 مرورگر مایکروسافت صورت گرفته و به همین علت بسیاری از سایت ها و شرکت های تجاری قصد دارند استفاده و پشتیبانی از این مرورگر را متوقف کنند.

/ 0 نظر / 5 بازدید