آیفون محبوبتر از N900

به گزارش سازمان تحقیقاتی گارتنر، نوکیا در پنج ماه اولیه حضورش در بازار تنها توانسته است کمتر از 100000 تلفن هوشمند N900 را به فروش رساند که این نشان دهنده چالش جدی نوکیا با iPhone و Blackberry می باشد.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از CIOL، سخنگوی شرکت نوکیا، برترین سازنده تلفن هوشمند در جهان ضمن اذعان بر کاهش فروش تلفنهای هوشمند ساخت این شرکت از میزان فروش فعلی آنها ابراز خوشنودی نمود.
آلبرت تورس رئیس بخش راه حلهای تجاری نوکیا اظهار داشت با این حال این میزان فروش بسیار فراتر از آنچه که مورد انتظار ما بود گردید.
هم اکنون با وجود اینکه تنها سه سال از عرضه iPhone اپل در بازار می گذرد نوکیا قادر به چالش و رقابت جدی با آن نمی باشد. آخرین مدل تلفنهای هوشمند نوکیا، N95 در سال 2006 رونمایی شد.
فروش کمتر از صدهزارتایی N95 در مقایسه با فروش 8.75 میلیونی iPhone در فاصله های ماههای ژانویه و مارس تامل برانگیز است.
تحلیل گران بر این باورند که فروش نوامبر گذشته تلفن های هوشمند N900 که اولین نسل تلفنهای فعال با سیستم عامل لینوکس Maemo بودند زمینه را برای درخشش دوباه محصولات نوکیا در سال های آتی فراهم می آورد.
در فوریه سال جاری این شرکت از طرح ادغام Maemo با سیستم عامل Moblin اینتل رونمایی کرد.
بر اساس منتشر شده توسط موسسه گارتنر در سه ماهه آخر سال 2009، نوکیا موفق به فروش 50000عدد از تلفنهای هوشمند مدل N900 گردید.
علت اختصاصی بودن گزارش گارتنر پیرامون مدل فروش این تلفن هوشمند اینست که سیستم عامل Maemo تنها بر روی تلفنهای N900 قابل اجرا و موجود است.

/ 0 نظر / 13 بازدید