32 میلیون حساب اینترنتی در سال 2009 هک شد

این مرکز در پایان بررسی خود لیست 10 عبارتی را که بیش از دیگر رمزهای عبور در سال گذشته هک شده بودند، به قرار زیر منتشر کرد:
123456، 12345، 123456789، Password، iloveyou، princess، rockyou، 1234567، 12345678 و abc1234.
کارشناسان مرکز Imperva به کلیه کاربران توصیه کرده‌اند که در صورت استفاده از عبارت‌های فوق در رمز عبور حساب‌های اینترنتی، هرچه سریع‌تر آن‌ها را تغییر دهند. زیرا در غیر این صورت در لیست افرادی قرار می‌گیرند که حساب آن‌ها سریع‌تر از بقیه هک شده است.
مرکز Imperva با انتشار گزارشی در این خصوص توضیح داد: از هر 110 حساب اینترنتی که رمز عبور آن‌ها شامل عبارت‌های فوق شود، یک هکر می‌تواند با استفاده از سیستم‌های خودکار در هر ثانیه یکی از این حساب‌ها را هک کند و در هر 17 دقیقه به هزار عدد از این حساب‌های اینترنتی دسترسی داشته باشد.
طبق آمار منتشر شده، حدود 30 درصد کاربران رمز عبور خود را با کمتر از 6 عدد یا حرف ایجاد می‌کنند. در این میان، 60 درصد کاربران سعی می‌کنند در رمز عبور خود از ترکیب محدود اعداد و حروف استفاده کنند.
همچنین گفته می‌شود که 50 درصد کاربران از نام‌ها، کلمات عامیانه و مصطلح، عبارت‌های فرهنگ لغت، کلمات ناقص، اعداد متوالی، حرف‌های پشت‌سر هم در صفحه‌کلید استفاده می‌کنند.
گفته می‌شود مطالعه مشابهی که نحوه هک شدن حساب‌های اینترنتی Hotmail از 20 سال قبل را بررسی کرده بود نیز به نتایج مشابه رسید.
مرکز Imperva هم‌اکنون لیستی را که سازمان فضایی ناسا برای ایمن‌تر کردن رمزهای عبور به کارمندان خود توصیه کرده است را به قرار زیر منتشر کرد.
رمز عبور باید دست‌کم متشکل از 8 کاراکتر باشد
رمز عبور باید از گروه متفاوت کاراکترها تشکیل شده باشد؛ حروف بزرگ انگلیسی، حروف کوچک انگلیسی، اعداد و کاراکترهای ویژه نظیر !@#$%^&* "' . اگر فقط از یک حرف یا کاراکتر ویژه استفاده می‌شود، نباید آن را در ابتدا یا انتهای رمز عبور به کار برد
رمز عبور نباید نام، کلمه عامیانه و مصطلح یا یکی از کلمات فرهنگ لغت باشد. رمز عبور نباید هیچ یک از بخش‌های نام یا شناسه کاربری شما را شامل شود.

/ 0 نظر / 8 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.