گوگل؛ HTML5 آماده است!

مهندسین گوگل اظهارات استیو جابز را مبنی بر آمادگی HTML5 برای غنی سازی محتوای وب تایید نمودند.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از IT World، علی رغم تمامی نگرانی هایی که حول آماده سازی HTML5 بود آن حداقل برای اکثر پلتفرم ها و انجام بسیاری از وظایف آماده شد.
به گفته استیو جابز توسعه دهندگان وب می توانند برای نمایش صفحات وب و برنامه های کاربردی غنی اینترنت RIA که قابل مشاهده بر روی iPad می باشد از HTML5 به جای Adobe Flash بهره برند.
جفری هاموند تحلیلگر شرکت تحقیقاتیForrester در ضمن گزارشی بیان کرد اجرای طولانی مدت HTML5 آن را به جایگزینی مناسب برای برخی از انواع پلتفرم های RIA تبدیل خواهد نمود با اینحال HTML5 تاثیر ویژه ای بر نحوه ساخت برنامه های کاربردی وب خواهد داشت اما برای اجرای RIA به عنوان یک فناوری مکمل و نه جایگزین به کار خواهد رفت.
Android و iPhone گوگل از بسیاری از ویژگی های HTML5پشتیبانی خواهد نمود.
اگر چه بسیاری از ویژگی های HTML5 توسط مرورگرها پشتیبانی نشوند اما برجسته ترین ویژگی های آن مانند تگهای جدید سمانتیک، فرمها، ویژگی های مالتی مدیا، کانواس، Geolocation و برنامه های کاربردی آفلاین پشتیبانی می کنند.
به عنوان مثال ویژگی کانواس بر روی تمامی مرورگرهای اینترنت به جزء IE کار می کند، این ویژگی برروی iPhone و Android نیز فعال است.
به طور خلاصه اینکه مهندسین گوگل معتقدند که توسعه دهندگان وب بهتر است شروع به آشنایی با قابلیتهای جدید HTML5 نمایند، زیرا آن به طور قابل ملاحظه ای تعریف ساختار زبان برنامه ریزی را متحول خواهد ساخت.

/ 0 نظر / 27 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.