گنجانده شدن نقشه‌ی گوگل در خودروهای فورد و جنرال موتورز

بزرگ‌ترین خودروسازان آمریکایی تایید کردند که برنامه نقشه گوگل را در دستگاه‌های ناوبری محصولاتشان گنجانده‌اند.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از ایسنا، فورد و جنرال موتورز در هشتم ماه ژوئن اعلام کردند که مشتریان می‌تواند تا پایان این ماه نقشه‌های مسیرها و جاده‌ها را از سرویس گوگل به خودروهای خود ارسال کنند.
رانندگان خودروهای فورد که پیش از این به سیستم "فوردسینک" با تجهیزات اطلاعات ترافیک و مسیرها مجهز بودند، می‌توانند مقصدها و مسیرها را در گوگل انتخاب و آن‌ها را از طریق یک برنامه مبتنی بر ابر به خودرویشان ارسال کنند.
فورد سینک که در سال 2007 راه‌اندازی شد، به دارندگان امکانات متعددی شامل فعال‌سازی خدمات با فرمان صوتی، گزارش‌های ترافیک، مسیرها، اخبار، هواشناسی، فهرست فیلم‌ها و قابلیت‌های جست‌وجو را فراهم کرده و رانندگان می‌توانند تلفن‌های همراه، MP3 پلیرها و دستگاه‌های دیگرشان را برای ارتباط و انتقال اطلاعات به این سیستم که با نرم‌افزار مایکروسافت کار می‌کند، متصل کنند.
فورد این سرویس را به‌عنوان راهی برای متمرکز شدن حواس رانندگان به جاده به جای نیاز به مرور مداوم نقشه‌ها توصیف کرده است.
کاربران سرویس ناوبری "آن استار ترن با ترن" جنرال موتورز نیز می‌توانند از نرم‌افزار ناوبری الکترونیکی آن استار برای انجام کار مشابه استفاده کنند.
جنرال موتورز، برنامه‌ای مبتنی بر نرم‌افزار آندروید گوگل را ماه گذشته نمایش داد که به گوشی‌ها امکان می‌دهد، کارهای مختلفی مانند شروع شارژ از راه دور، نمایش سطح شارژ و استارت از راه دور را در خودروی آینده "شورلت ولت" انجام دهند.

/ 0 نظر / 17 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.