گوگل و جدیدترین مؤلفه های وب

چهار مورد از مؤلفه های جدید گوگل یک فضای کار مشترک و یک صفحه کلید مجازی را فراهم می کنند.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از IT World، گوگل با انتشار چهار مؤلفه جدید به منظور یکپارچه سازی محصولات گوگل در وب سایتها در جستجوی افزایش بهبود پروفایل خود بر روی آنها می باشد.
این چهار مؤلفه و ویژگی عبارتند از Sidewiki، Checkout، Wave و Virtual Keyboard در عین حال گوگل همچنان به استفاده از ویژگی و خصیصه HTML5 تاکید دارد.
مؤلفه های وب برای افراد تازه کار و کاربران معمولی جذاب و راحت خواهد بود. با این وجود آنها حتی برای توسعه دهندگان پیشرفته نیز جالب توجه می باشد.
مؤلفه Sidewiki گوگل به بازدیدکنندگان وب سایت شما کمک می کند تا اطلاعات مفید را با یکدیگر به اشتراک گذارند. این مؤلفه بر روی API ساخته می شود و می توان بر حسب کارآیی وب سایت آن را سفارشی ساخت.
مؤلفه Checkout گوگل توسعه و گسترش یک فروشگاه آنلاین را از طریق یک صفحه گسترده ممکن می سازد.
کاربران می توانند یک فروشگاه store را بدست آورند و آن را ظرف کمتر از پنج دقیقه اجرا نمایند. زمانی که دارای یک حساب بازرگانی Google Checkout هستید، فقط کافیست جزئیات هر کالایی که می فروشید را درون یک صفحه گسترده گوگل اضافه نمایید و سپس کد را در وب سایت خود کپی پیست نمایید.این مؤلفه با Google Sites، iGoogle و وب سایتهای شخصی که می توان HTML آنرا اصلاح نمود سازگار است.
مؤلفه Wave گوگل به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا یک Wave یا فضای کار مشترک را بر روی یک وب سایت قرار دهند. این مؤلفه را می توان با اهداف مختلف از جمله تشویق به بحث گروهی بین بازدیدکنندگان با هدف انتشار محتوا بر روی صفحه .
مؤلفه Virtual Keyboard جایگزینی صفحه کلید مجازی را بر روی یک سایت ممکن می سازد.
پس از انتخاب طرح و چیدمان صفحه کلید، HTML را در صفحه خود انتقال دهید؛ یک صفحه کلید مجازی این قابلیت را دارد که کاراکترها را درون هر ورودی یا ناحیه متنی موجود بر روی صفحه مورد نظرتان وارد کنید.

/ 1 نظر / 22 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.