دوقلوی چینی آی‌پد به بازار آمد

تنها سه هفته پس از عرضه جهانی رایانه لوحی آی‌پد، مدل چینی این دستگاه پرفروش در قفسه‌های فروشگاه‌های مجازی و واقعی کشور چین در حال عرضه شدن است.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از ایسنا، اپل به تازگی مجبور شد به دلیل تقاضای بالا برای آی‌پد در آمریکا عرضه بین‌المللی این دستگاه پرفروش را به تاخیر بیندازد اما مشتریان چینی به‌دنبال مدل بدل این دستگاه هستند که به‌راحتی در فروشگاه‌های این کشور یافت می‌شود.
مدل چینی دستگاه اپل با داشتن سه پورت و شکل مستطیلی‌تر نسبت به مدل اصلی، سنگین و ضخیم‌تر بوده و با سیستم عامل ویندوز مایکروسافت اجرا می‌شود و با قیمت دو هزار و 800 یوان (410 دلار) اندکی ارزان‌تر از برچسب 499 تا 699 دلاری آی‌پد اصلی است.
بدل‌سازان پرتلاش چینی درشتابند تا خلاء ناشی از کمبود عرضه آی‌پد را که چندان طول نمی‌کشد و در پی تقاضای غیرمنتظره برای این دستگاه به وجود آمده، با مدل تقلبی پر کنند.
این دستگاه سرگرمی که برای خواندن کتاب، گوش کردن به آهنگ، پخش ویدیو و مرور اینترنت می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد تنها در هفته اول عرضه 500 هزار دستگاه فروش داشته اشت و تقاضا برای آن همچنان ادامه دارد.
بر اساس پیش‌بینی تحلیلگران، آی‌پد در آسیا با توجه به افزایش شمار افراد طبقه متوسط و برند قوی اپل موفق خواهد بود اما برخی نیز از ظهور سریع مدل بدلی این دستگاه در چین غافلگیر شدند.
گفتنی است چین برای ساخت مدل‌های بدلی کنسول‌های بازی، نرم‌افزار و دستگاه‌های الکترونیکی معروف است و بسیاری از دستگاه‌هایی که در این کشور ساخته می‌شوند از مدل اصلی کپی‌برداری شده بهتر بوده و دارای امکانات بیش‌تری هستند، به طوری که برخی از کاربران برای مدل‌های کپی شده به اندازه مدل‌های اصلی ارزش قائلند و اینترنت‌ را برای یافتن جدیدترین و بهترین مدل‌های بدلی زیر و رو می‌کنند.

/ 0 نظر / 24 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.