GPS جهان سریعتر و دقیق تر

این سیستم جدید قادر است تا موقعیت فرد را با دقت فراوان و تنها با ضریب اشتباه 20 فوت شناسایی کند و نمایش دهد. 
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از CIOL، GPS جهان یا سیستم موقعیت یابی جهانی Global Positioning System یک شکل به روز رسانی شده و ارتقاء یافته موقعیت یابهای قبلی است می تواند هدف ها را تنها با ضریب خطای 20 فوت یا اندکی بیشتر شناسایی کند. 
این سیستم که ATM و Wall Street را برای تراکنش های time-stamp هدایت می کند می تواند به دولت آمریکا در پیدا کردن مخفیگاه طالبان، شرکتهای حمل و نقل برای پیدا کردن محموله های خود و مردم عادی برای پیدا کردن حیوانات خانگی گمشده شان کمک کند. 
نسل اول GPS ها سه دهه پیش توسط پارکینسون و تیمش ساخته و تولید شد. 
GPS نیز همانند اینترنت یک شبکه جهانی است که توسط آمریکا کنترل می شود با اینحال چین و روسیه در تلاشند تا GPS های منحصر به خود را بسازند. 
این فرآیند ارتقاء که 8 میلیارد دلار هزینه را در برداشت سیستم GPS را بسیار معتبرتر، صحیح ترو قابل اطمینان تر از قبل ساخته است.
بر طبق این گزارش سیستم GPS جدید توسط 24 ماهواره جدید پشتیبانی می شود. 

این ماهواره های جدید قادرند به منظور کاربردهای تجاری میزان سیگنالهای دریافتی تا سه برابر افزایش دهند و دارای ساعتهای اتمی می باشند که دارای دقت یک میلیارد در ثانیه در نمایش زمان می باشند. 
ارتقاء فعلی GPS با هدف جلوگیری اختلال سیگنال هایی که از سایر دستگاهها و ایزارهای الکترونیکی سیاری که روز به روز بر تعدادشان افزوده می شود نیز صورت گرفته است. 
Bradford W. Parkinson که پدر GPS نام گرفته است گفت؛ GPS حقیقتا به منزله فانوس دریایی جهان اطلاعات و فناوری کنونی شده است. 

/ 0 نظر / 21 بازدید