حافظه ترکیبی پرسرعت و ارزان برای لپ‌تاپ‌ها

شرکت Seagate از تولید حافظه داخلی جدیدی برای رایانه‌های قابل‌حمل خبر داده است که به صورت همزمان از هارددیسک‌(HDD) و حافظه‌های جامد(SSD) پشتیبانی می‌کند و قیمت آن بسیار ارزان‌تر از مدل‌های کنونی حافظه‌های جامد است.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از فارس، این حافظه جامد ترکیبی مخصوص لپ‌تاپ‌ها Momentus XT نام دارد و در حالی که سرعت بیشتری را نسبت به هارددیسک‌ها ارایه می‌دهد، به میزان قابل ملاحظه ارزان‌تر از حافظه‌های جامد به فروش می‌رسد.
حافظه ترکیبی Momentus XT به اندازه 5/2 اینچ ساخته شده است و مدل پیشرفته آن می‌تواند به صورت ترکیبی 4 گیگابایت اطلاعات را در هارددیسک و حافظه جامد جا دهد. این حافظه ترکیبی در ظرفیت‌های 250، 320 و 500 گیگابایت نیز ساخته شده است. پیشرفته‌ترین مدل این محصول 156 دلار قیمت دارد که از مدل 60 گیگابایتی حافظه‌های جامد ارزان‌تر به فروش می‌رسد.
حافظه ترکیبی Momentus XT با سرعت 7200 دور در دقیقه فعالیت می‌کند و شامل سیستم رابط SATA و 32 مگابایت حافظه کش(Cashe) می‌شود. این محصول که برای تمام لپ‌تاپ‌های استاندارد و معمولی طراحی شده است، قابلیت استفاده در سرورها را ندارد.
شرکت Seagate ادعا می‌کند که این حافظه ترکیبی 80 درصد سریع‌تر از هارددیسک‌هایی که با 7200 دور در دقیقه فعالیت می‌کنند، عمل‌ می‌کند. سرعت ارسال و دریافت اطلاعات در این محصول نسبت به هارددیسک‌های 10 هزار دور در دقیقه‌ای نیز 20 درصد بیشتر است و به گفته کارشناسان، نسبت به هارددیسک‌های 5400 دور در دقیقه‌ای با سرعت 100 درصد بیشتر فعالیت می‌کند.

/ 0 نظر / 23 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.