چرا اپل اخطار هک سال 2010 را انکار می کند؟

این شرکت از دو سال قبل می دانست که این برنامه کاربردی اطلاعات شخصی کاربران به نوعی به سرقت می برد اما در مهار آن با شکست مواجه شده است. 
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از Ciol، اپل از سال 2010 به مدت دو سال است که در مورد برنامه محبوب آیفون با نام Gowalla به کاربران هشدار داده است. 

افشاگری های اپل پس از افزایش نگرانی ها در هفته گذشته پیرامون برنامه های کاربردی که به آدرس بوک کاربران دسترسی پیدا می کنند، صورت گرفته است. 
این افشاگری ها و نگرانی ها از آنجایی آغاز شد که یک برنامه نویس و توسعه دهنده مستقل دریافت که مسیر شبکه ای دو میلیون کاربر عضو شبکه اجتماعی بدون رضایت کاربران شروع به جمع آوری تعداد زیادی اسم، ایمیل و شماره تلفن نموده است. 

این درحالیست که برخی دریافته بودند که برنامه های کاربردی محبوب نظیر سرویس های به اشتراک گذاری موقعیت Foursquare و Gowalla کار مشابهی را انجام می دهند. که در نهایت کاربران در معرض خطرهای بزرگی نظیر دسترسی به حساب امنیتی و مالی آنها قرار می دهند. اپل در رابطه با بازجویی هایی که در رابطه با این مشکل نقض حریم خصوصی کاربران صورت گرفته است و وقایع آن در سال 2010 پاسخی نداده است، اما اولین اطلاع رسانی عمومی آن در رابطه نشت اطلاعات آدرس بوک کاربران را هفته پیش انجام داد و آن را تنها محدود به مطلع بودن خود از مشکل ایجاد شده نمود. 

/ 0 نظر / 10 بازدید