شراکت یاهو و نوکیا، پیمان بازنده ها علیه برنده ها

با آغاز نیمه دوم سال جاری یاهو از سرویس Ovi email نوکیا بر روی تلفن های محصول این شرکت میزبانی خواهد نمود و نوکیا در عوض برخی نقشه های و مسیریابها را برای یاهو فراهم خواهد نمود.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از CIOL، شرکتهای Nokia Oyj و Yahoo Inc اظهار داشتند که همکاری آنها به سبب ارتقاء عرضه سرویس های اینترنت موبایل صورت گرفته است و در ادامه این همکاری در جتستجوی در دست گرفتن مججد سهم و سود بازار و جبران خسارات وارده به خاطر رقبایی مانند Apple Incو Google Inc می باشد.
با آغاز نیمه دوم سال جاری یاهو از سرویس Ovi email نوکیا بر روی تلفن های محصول این شرکت میزبانی خواهد نمود و نوکیا در عوض برخی نقشه های و مسیریابها را برای یاهو فراهم خواهد نمود.

در کنفرانس خبری که دوشنبه گذشته در نیویورک برگزار شد این شرکتها به اهمیت گسترش خدمات برای کاربران در بازارهای ادغام یافته و مخصوصا استفاده و کاربری وب بر روی ابتدایی ترین و قابل در دسترس ترین وسیله کاربران تاکید ورزیدند.
از زمانی که شرکتهای بزرگی مانند گوگل و اپل وارد بازار تلفنهای همراه شده اند فروشندگان سنتی موبایل مانند نوکیا و سامسونگ سعی در بازپس گرفتن بازار تلفنهای همراه خود دارند از این رو نقش خدمات سیار و نرم افزارهای موبایل بسیار مهم شده است.
طی چندین سال اخیرا نوکیا توانسته است با عرضه خدمات مختلف اینترنتی مانند دانلود موسیقی، ایمیل به درآمد بیش از 10 میلیارد دلار دست یابد اما این امکانات بسیار دورتر از انتظارات این شرکت در پاسخگویی به مشتریان خود است.
یاهو نیز همانند نوکیا به خاطر ورود سیستم عامل موبایل Android عرضه شده توسط گوگل که مورد استفاده بسیاری از فروشندگان تلفن همراه مانند موتورولا و HTC Corp می باشد، ضرر و زیان زیادی را متحمل گردیده است.
به گفته Pierre Ferragu تحلیلگر مرکز تحقیقاتی Bernstein Research؛ همیشه شراکت و همکاری بازنده ها به چنان موفقیتی برسد که برنده ها قادر به انجام آن نیستند.

/ 1 نظر / 25 بازدید
سحر

پیوسته باید مواظب سه چیز باشیم . وقتی تنها هستیم مواظب افکار خود ، وقتی با خانواده هستیم مراقب اخلاق خود و وقتی که در جامعه می باشیم مواظب زبان خود . مادام داستال ღ___. ..___ღ•.¸ღ¸¸.•*´•.♥.•`*•.¸¸ღ¸.• ღ___.. .___ღ سلام روز بخير خيلي قشنگ كلبه زيبات..دوست داشتي با قدمهاي گرم وصميمي ات به كلبه آبجي سحر هم سربزن .درضمن يه سري لينك جالب هم برات بالاي وبلاگ گذاشتم كه اميدوارم خوشت بياد. ..اميدوارم اين رفت و آمدها ادامه داشته باشه و دوستاي خوبي براي هم باشيم...منتظرتم [بغل][گل]