اپل: Foxconn ، آی پد جعل می کند

ستیو جابز مدیر ارشد اجرایی در سه شنبه ای که گذشت اظهار داشت که سازنده قرارداد جهانی Foxconn که به شبیه سازی نمونه های جعلی iPhone و iPad در چین می باشد افزود آن یک مارک و فروشگاه معتبر نمی باشد.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از CIOL، جابز اولین اظهار نظرهای عمومی و بلاواسطه خود را درباره خودکشی کارگران چینی که در مجتمعی مربوط به شرکت Foxconn ، تولید کننده ابزارها و وسیله های لازم برای سازندگان کامپیوترها می باشد ، ارائه شود.
اپل اولین محصول iPad خود را در ماه آوریل منتشر و عرضه نمود و پس از مدت کوتاهی به پرفروشترین محصول در بازار کامپیوترهای تبلت تبدیل شد به طوری که طی 60 روز اول عرضه آن بیش از 2 میلیون iPad به فروش رسید.
اما سرنوشت تلخ مرگ شهرت این محصول در زیرزمین Foxconn که در جنوب غربی چین واقع شده است رغم خورد، صدها کارگر چینی در شرایطی بسیار سخت و دشوار در کارگاههای این شرکت کار می کنند تا بتوانند سایه ای از موفقیت محصول اپل را از آن خود سازند.

جابز در کنفرانس D8، در محل نشست سالیانه برترین مدیران فناوری اظهار داشت؛ ما اکنون در شرایط دشواری به سر می بریم و سعی می کنیم شرایط کنونی را درک کنیم و پیش از هر اقدامی به فکر راه حل باشیم.

/ 0 نظر / 22 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.